Wyciskarka do cytrusów – jak wybrać?

Obecnie praktycznie każdy może sobie przygotować świeży sok z owoców w domu. Możliwości takie daje nam wyciskarka do cytrusów, które pozwoli nam cieszyć się pożywnymi zdrowymi sokami. Dieta, która bogata będzie w witaminy wymaga od nas spożywania dużej ilości owoców i warzyw. Ale nie jest tak, że musimy spożywać wyłącznie surowe owoce czy warzywa. Jeśli chcemy dietę zbilansować i jednocześnie pragniemy spożywać jakieś produkty nieco bardziej przystępne to właśnie warto mieć w swojej dyspozycji wyciskarkę do cytrusów, dzięki której rzeczywiście uda się przygotować sok i nie będzie trzeba spożywać w normalnej formie dużej ilości owoców. Warto się także zastanowić jak prawidłowo wybrać wyciskarkę. Na co warto zwracać uwagę? W tym artykule postaramy się na ten temat nieco więcej powiedzieć.

Wyciskarka do cytrusów – co to jest i jak działa? Wyciskarka do cytrusów to dość proste w swojej formie urządzenie, które pozwoli nam na przygotowanie świeżego soku z owoców cytrusowych. Taki sprzęt nie będzie zajmował dużo miejsca, jest wygodny w obsłudze. Wystarczy pokroić owoce i przyłożyć do urządzenia, by to automatycznie rozpoczęło pracę. Zaletą będzie to, że w soku nie znajdą się pestki oraz gorzkie błonki. Niektóre urządzenia nie będą w stanie wycisnąć wszystkiego soku, dlatego warto sięgać po jakieś sprzęty z wyższej półki.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wyciskarki? Oferowane nam wyciskarki to kilka różnych produktów. Obecnie skupiamy się na wyciskarce do cytrusów. Modele będą się różnić między sobą i mogą mieć różny mechanizm wyciskania soku. Niektóre są mniejsze inne większe i posiadają tym samym większy pojemnik na sok. W zależności od tego dla ilu osób będziemy przygotowywać sok musimy dobrać wielkość. Pojemność może być standardowo między 400 ml a 1 litr. Najlepiej będzie wybierać urządzenia, które mają wyjmowany pojemnik, ponieważ to sprawi, że przelanie gotowego soku będzie łatwiejsze. Niektóre modele mają budowę taką, że wyciskany sok spływać będzie do podstawionego urządzenia. Warto także sprawdzać jaką moc ma dane urządzenie. Im większa będzie moc silnika tym wydajność pracy urządzenia będzie lepsza. Obecnie najmniejsze urządzenia mają około 30 W mocy, a te bardziej wydajne nawet do 100 W.

Kupując urządzenie warto sprawdzić czy będziemy mogli kontrolować gęstość przygotowywanego soku. Każdy ma inne oczekiwania i dlatego warto wiedzieć czy Dodatkowe funkcje wyciskarkibędzie można sobie przygotowywać sok z miąższem lub też będzie się można go całkowicie pozbyć. Warto także sprawdzić jak wyglądają ruchome części wyciskarki i czy będzie istnieć możliwość mycia tych elementów w zmywarce. Jeśli urządzenie będzie składało się z jednej części to czyszczenie może być trudne. Przed zakupem warto się zainteresować czy wybierane urządzenie ma jakieś dodatkowe funkcje.

Niektóre modele mają specjalne systemy odprowadzania miąższu, co sprawi, że sok będzie klarowny. W komplecie niektóre urządzenia posiadają nasadki, które pozwalają na przygotowywanie mielonego mięsa, kawy czy przygotowania makaronu. Przy pomocy urządzeń tego typu wyciskać można praktycznie każde warzywa i owoce, a sprzęt oparty zostaje o specjalne wałki ślimakowe. Wyciskarka do cytrusów to na pewno takie urządzenie, które przyda się w każdym domu. Dzięki niej można się cieszyć zdrowymi sokami, które zawierają wiele składników odżywczych oraz witamin. Zanim wybierzemy konkretny model powinniśmy sprawdzić techniczną formę urządzenia. Dobrze będzie zwrócić uwagę także na wszystkie opcje dodatkowe w tym sprzęcie.

Wyciskarka SanaPopularne modele wyciskarek do cytrusów.

SANA OMEGA 606 
Urządzenie ze świetną jakością wyciskania, które będzie mieściło różnej wielkości owoce, dlatego nie będzie trzeba ich mocno porcjować. 

KUVINGS NS 850SC 
Urządzenie o pionowym charakterze, które pracuje przy wyciskaniu soków z warzyw i owoców

MATSTONE 6IN1
To model uniwersalny, który sprawdzi się w czasie obróbki ziół, liści, cytrusów czy innych warzyw i owoców.