Do ostatniej kropli soku. Wybieramy wyciskarkę

Urządzenie, które służy do wyciskania soku z owoców to obecnie popularny sprzęt. Wśród takich urządzeń znajdują się wyciskarki, które są traktowane mylnie jak sokowirówki. Tych sprzętów nie powinno się mylić, ponieważ są one różnie zbudowane i mają różne zasady działania. Warto więc wiedzieć co jest istotne przy wyborze wyciskarki i jakie parametry powinny mieć dla nas znaczenie. Wyciskarki do soku To urządzenie, które będzie pracować na zasadzie wolnych ale bardzo dokładnych obrotów. Wyciskanie soku następuje przez ślimakowy wałek, który będzie miażdżył wprowadzone do urządzenia warzywa i owoce i wyciska z nich sok.

Tak przygotowany sok będzie zawierał cząsteczki owoców i nie będzie klarowny. Jednak właśnie dzięki temu jest to napój bardzo odżywczy, w którym znajduje się masa wartościowych składników. Wyciąg taki przechowywać można w lodówce i na pewno się nie zepsuje. Wyciskarka pozwoli nam nie tylko otrzymać sok, ale da możliwość przygotowywania musów. Dostępne mamy ręczne oraz elektryczne urządzenia. Elektryczne wyciskarki są najbardziej wydajne i mogą mieć jeden albo dwa ślimaki. Te z dwoma ślimakami dają nam najlepsze efekty pracy. Sok uzyskany z ich użyciem będzie odżywczy i pełen witamin.

Proces uzyskiwania soku jest tutaj dłuższy, ale można mieć pewność, że owoce zostaną wyciśnięte naprawdę bardzo dokładnie, można powiedzieć, że do ostatniej kropli soku. Moc takich urządzeń jest różna i waha się od 100 do 450 W. Im wyższa będzie moc tym sok uda się przygotować szybciej. Dodatkowo zakup wyciskarki o górnej mocy będzie pozwalał na pracę z twardymi warzywami oraz owocami. Za niekwestionowane korzyści, jakie dają wyciskarki, uznaje się: - uzyskiwanie z ich pomocą wartościowych soków z warzyw liściastych i ziół - przygotowywanie musów, mielenie twardych składników - czyszczenie urządzenia bez większych problemów.

Zalety wyciskarek HuromInaczej niż w przypadku sokowirówek nie trzeba takiego urządzenia rozkładać, by go umyć. Sok przygotowany za pomocą wyciskarki przygotowuje się dłużej niż ten z sokowirówki, jednak czas oczekiwania będzie uzasadniony, gdy tylko spróbujemy soku. Pośród popularnych producentów takich urządzeń znajduje się firma Hurom, która ma na swoim koncie wiele doskonałych urządzeń. Wszystkie przygotowywane przez nich wyciskarki są oceniane pozytywnie. Producenci wyciskarki Hurom przygotowują ją w taki sposób, że sok jest pełnowartościowy. Dążą do tego, by wszystkie naturalne składniki, były zachowane.