Wyciskarki "z górnej półki" i ich zalety

Trudno o sok świeższy i bardziej aromatyczny niż ten, który osiągniemy dzięki samodzielnemu wyciskaniu. Jeśli jednak liczymy na to, że pyszny napój uzyskamy relatywnie szybko, a do tego nie utracimy właściwości odżywczych, którymi powinien się on charakteryzować, musimy zaopatrzyć się w dobrą wyciskarkę. Oczywiście, mamy do czynienia z zadaniem, które wymaga od nas dobrej znajomości rynku. Już na wstępie warto podkreślić, że mówiąc o sokowirówce oraz wyciskarce do soków mamy do czynienia z nieco innymi urządzeniami, a tym samym – z rozwiązaniami, które wytwarzają sok na nieco innych zasadach. Gdy sięgamy po sokowirówki możemy mieć pewność, że zarówno owoce, jak i warzywa będą cięte na drobne kawałki.

Takie rozwiązania charakteryzują się sporą szybkością działania, nie zawsze można jednak uznać je za efektywne biorąc pod uwagę to, że wysoka temperatura i szatkowanie pozbawiają składniki soku części właściwości odżywczych. Z kolei wyciskarka jest odpowiedzialna tak za miażdżenie, jak i za tłoczenie owoców, a to sprawia, że możliwe staje się uzyskanie soku pełnowartościowego. Oczywiście, konsekwencją takiego stanu rzeczy jest między innymi dłuższy czas trwania procesu. Odrębna metoda działania oraz to, że urządzenie jest poddawane dużemu obciążeniu sprawia, że wyciskarki są znacznie mniej wytrzymałe niż sokowirówki. Konieczne jest więc znalezienie rozwiązania możliwie jak najbardziej wytrzymałego, a co za tym idzie należy spoglądać w pierwszej kolejności na te propozycje, które znajdują się na najwyższej półce cenowej.

Green Star Elite to bez wątpienia jedna z takich propozycji. Klientom zawsze w pierwszej kolejności w oczy rzuca się dość wygórowana cena wyciskarki wynosząca na ogół nieco ponad 2300 PLN. W zamian otrzymujemy jednak rozwiązanie, które produkuje sok w trzech etapach najpierw rozdrabniając i miksując Czy wyiskane soki są zdrowe?owoc, a następnie zgniatając go. Ciekawym rozwiązaniem jest istotne uproszczenie sposoby składania oraz rozkładania urządzenia, zamiast śrub zastosowanie znalazły tu bowiem zatrzaski. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wyciskarka Hurom HG 2G. Po raz kolejny mamy do czynienia z rozwiązaniem, które można z łatwością nie tylko rozebrać, ale również wyczyścić.

Na uwagę zasługuje również to, że wyciskarka została wykonana ze stali nierdzewnej, a więc z materiału, który charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Ciekawym rozwiązaniem jest też w jej przypadku specjalne zabezpieczenie, które sprawia, że jeśli jest ona włączona we właściwy sposób, nie da się jej uruchomić. Z kolei wyciskarka Angel to sprzęt z najwyższej półki znana jako jedna z najbardziej wydajnych wyciskarek. Pozwala na sok nie tylko z twardych owoców i warzyw, ale również z ziół.