Czy wiesz, że wyciskarka wyciśnie też cebulę, czosnek i ziemniaka?

Cebula, czosnek, ziemniaki – to składniki żywieniowe, które pewnie używamy do gotowania a często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że z nich można również przygotowywać doskonały sok. Jeśli wypróbujemy soki z cebuli i czosnku to przeziębienia nie będą dla nas straszne. Widać dokładnie, że fanów soków mamy w naszym kraju coraz więcej. Ale czy rośnie także liczba zwolenników, którzy wybierają soki z czosnku czy cebuli? To oczywiście niecodzienny sok, a jednak warto go spróbować, ponieważ może wpływać na nasz organizm na wielu płaszczyznach w sposób pozytywny. Ziemniaki Chyba mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że surowy ziemniak może być zdrowszy od gotowanego.

A jak się okazuje w surowych ziemniakach mamy cenne minerały i witaminy, które będą ginąć w trakcie obróbki termicznej. Dlatego jeśli chcemy z nich skorzystać powinniśmy wycisnąć sok z ziemniaka. Trzeba jednak pamiętać, że surowy ziemniak ma także takie składniki, które są ciężkostrawne dla naszego organizmu w związku z czym z piciem takiego soku nie można przesadzić. Wystarczy jeden wyciśnięty ziemniak raz na jakiś czas i na pewno nasz organizm będzie już lepiej funkcjonował uda się między innymi zmniejszyć ciśnienie tętnicze krwi. Cebula Cebula to lekarstwo i pewnie wiele osób się z tym zgodzi. Można ja przygotowywać na wiele sposobów i jeden z takich sposobów to wyciskanie soku. Trzeba jednak i tutaj być ostrożnym, by nie przesadzić z takim sokiem, ponieważ dla naszych żołądków będzie on bardzo mocny. Jeśli pijemy sok z cebuli regularnie to możemy oczekiwać mniejszego poziomu cukru we krwi, ochrony przed rakiem dla naszego układu pokarmowego.

Światowa Organizacja Zdrowia również stara się podkreślać pozytywne działanie cebuli. Dobrze znane są również jej możliwości, gdy chodzi o walkę z kaszlem czy przeziębieniem, dlatego tak również można wykorzystywać sok z cebuli. Czosnek Czosnek należy spożywać z rozwagą. Jest to produkt ciężkostrawny i mocno aromatyczny. Medycyna jednak wykorzystuje jego możliwości już od około 5 tysięcy lat. Czosnek może oczyścić nasze jelita., chroni przed nowotworami oraz zmniejsza cholesterol. Wystarczy jeden ząbek czosnku w czasie przygotowywania soku i możemy cieszyć się pozytywnymi właściwościami. Jeśli chcemy zabić nieprzyjemny oddech rozwiązaniem będzie żucie natki pietruszki.