Czy fruktoza z owoców jest dla Ciebie szkodliwa?

Ostatnia aktualizacja: 4 lipca 2018 r.

Czy cukier owocowy lub fruktoza owocowa jest dla Ciebie szkodliwa?

Wielu ludziom wydaje się, że soki owocowe mają wysoką zawartość cukru i należy ich unikać, więc piją tylko soki warzywne. Nie ma w tym nic złego, poza tym, że brakuje im różnorodności cennych składników odżywczych, enzymów, antyoksydantów i fitoskładników, które Natura dla nas przewidziała.

To prawda, że po wypiciu szklanki soku owocowego nastąpi skok poziomu cukru we krwi, ALE PRAKTYCZNIE UMIARZAJ. Oczywiście zbyt wiele czegokolwiek jest szkodliwe, wszyscy o tym wiemy.

Czy fruktoza z owoców jest dla ciebie szkodliwa?

Szklanka soku owocowego dziennie NIE spowoduje cukrzycy/otyłości. ALE, jeśli stosujesz niezdrową dietę i prowadzisz niezdrowy tryb życia, nie wiesz jak słabo funkcjonują Twoje organy wewnętrzne. Więc kiedy wypijesz szklankę soku owocowego, nie możesz winić soku za to, że powoduje takie czy inne problemy. Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto stałby się cukrzykiem od picia soków owocowych.

Nasze ciała są stworzone do życia na owocach i warzywach. Cukier owocowy może być łatwo przyswojony (wchłonięty) przez nasze komórki w porównaniu do CUKRU RAFINOWANEGO. Cukier rafinowany to cukier wytworzony przez człowieka, który znajduje się w większości przetworzonej żywności. Ten rodzaj cukru jest toksyczny i spowoduje u Ciebie cukrzycę/otyłość. Jedzenie przetworzonej/rafinowanej żywności wykonanej z TEGO RODZAJU cukru jest tym, co miałem na myśli mówiąc o "wadliwym odżywianiu". W każdym razie, cukrzyca typu 2 jest również spowodowana regularnym jedzeniem smażonych na głębokim tłuszczu potraw i produktów mącznych.

Szklanka świeżo wyciśniętego soku owocowego jest zdecydowanie lepszym wyborem niż kawałek ciasta lub sok z puszki, który można kupić w sklepie.

Jeśli jednak wiesz, że nie odżywiasz się "zdrowo", ZMNIEJSZ spożycie soków owocowych (i oczywiście wszystkich przetworzonych/rafinowanych produktów spożywczych!).

JEŚLI jesteś cukrzykiem, masz zaburzenia krwi, infekcję drożdżakową, musisz być na diecie low-carb, lub masz tendencję do łatwego przybierania na wadze, wtedy proszę UNIKNIJ soków owocowych! Jest wtedy jasne, że Twój organizm nie jest w stanie przetworzyć cukru, nawet owocowego. Praktykuj SMART juicing. Ja piję soki owocowe same w sobie i uwielbiam je! Świetnie smakują również soki zmieszane z niesmacznymi sokami zielonymi. ????

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich używaniem, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (1)