Smoothie z granatów, buraków i ukrytych zielenin

To jest ten czas w roku, kiedy myślę, że wszyscy staramy się jeść trochę lepiej. Może to być tak, że zrobiłeś jakieś noworoczne postanowienie wokół czegoś związanego ze zdrowiem (go you!), lub może to być tak, że po wakacyjnym rozpieszczaniu, po prostu szukasz przegrupowania, zresetowania i powrotu do pakowania więcej roślin w swojej diecie. Myślę, że prawdopodobnie należę bardziej do drugiej kategorii, jako że moje tegoroczne postanowienie nie jest skupione wokół dobrego odżywiania czy treningu. Mam tendencję do stawiania sobie tego typu celów częściej na krótszy okres czasu (np. miesięczne wyzwanie - to bardziej moje tempo).

Ale bez względu na to, gdzie jesteś, muszę powiedzieć, że duża szklanka pysznych owoców i warzyw rano lub późnym popołudniem to po prostu DOBRE uczucie.

To smoothie zawiera w sobie całkiem sporo, ponieważ jest zrobione z WSZYSTKICH roślin i smakuje zaskakująco orzeźwiająco. Gorąco polecam wypróbowanie tej kombinacji, bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem zielonych smoothie, czy też zawsze czułeś się przed nimi nieco zdenerwowany.

Pomegranate, Beet, and Hidden Greens Smoothie. Robi jeden.

1 burak (ok. 3 uncje) 1/2 jabłka, polecam granny smith dla cierpkiego smaku (ok. 2,5 uncji) 1 duża garść szpinaku (ok. 1 uncji) 4 duże liście mięty 1/2 szklanki 100% soku z granatu

Obierz, a następnie umyj buraka, usuwając wszelkie zanieczyszczenia i liście. Pokrój na 4-5 kawałków.

W dobrym blenderze (uwielbiam mój Vitamix!), połącz buraka, jabłko (usunięte pestki i łodygi), szpinak, miętę i sok z granatu. Zmiksuj naprawdę, naprawdę dobrze. Nie chcesz żadnych liści lub dużych kawałków buraka lub jabłka w lewo. Gładka konsystencja jest tym, do czego dążysz.

granat

Ciesz się natychmiast. Super proste, prawda? Tylko kilka uwag tutaj, a potem idź dostać swoje smoothie na!

-To smoothie będzie na cienkiej stronie, ale nie tak cienkie, że jest jak sok. Jeśli chcesz, żeby konsystencja tego była bardziej jak sok, dodaj 1/2 szklanki wody przed miksowaniem. Możesz przecedzić przez sitko z drobnymi oczkami, ale spożywanie wszystkich roślin jest bardziej odżywcze, więc polecam nie przecedzać.

Kiedy gotuję z burakami, zakładam rękawiczki, ponieważ mają one tendencję do plamienia skóry. Uważaj też, jeśli blaty są marmurowe, bo mogą je również zabarwić.

-Skoro będziemy spożywać skórkę jabłka i cały szpinak i mięta, to najlepiej kupić organiczne, jeśli możesz. Ogólnie rzecz biorąc, wolę kupować organiczne cały czas, ale wiem, że nie zawsze jest to przyjazne dla budżetu. Więc przynajmniej polecam to, gdy planujesz spożywać skórkę rośliny (jabłka, jagody, itp.).