Dlaczego warto pić wyciskane soki? CZ II

DZIAŁANIE OCZYSZCZAJĄCE – ze względu na brak błonnika surowe soki będą miały działanie przeczyszczające. Są one lepiej zauważalne niż soki owocowe. Mogą się między innymi przyczyniać do tego, że z organizmu usunięte będą różnorakie substancje toksyczne. Oczyszczenie układu pokarmowego może wpłynąć pozytywnie na nasz umysł oraz nastrój. Jeśli chcemy utrzymać efekty oczyszczania trzeba po jego zakończeniu stosować odpowiednią dietę.

ENERGIA DO ŻYCIA – żywe rośliny jak się wydaje będą przynosić nam zieloną siłę, z której korzystać może nasz organizm. Jeśli wprowadzimy do organizmu świeże soku to ta siła będzie przy nas.

PRZECIWUTLENIACZE – zioła, owoce i warzywa zawsze mają w sobie dużą ilość przeciwutleniaczy. To istotne składniki, które chronią nas przed działaniem wolnych rodników i tym samym możliwe będzie niszczenie komórek nowotworowych. Warzywa i owoce mogą stanowić bardzo ważny element walki z niebezpiecznymi chorobami nowotworowymi. Warzywa i owoce stanowiące najbogatsze źródło tych substancji to: acai, granaty, jagody, żurawina, jeżyna, suszone śliwki,maliny, truskawki,czerwona fasola, fasola pinto, serca karczochów, czarna fasola czy jarmuż.

CUKRY NATURALNE – w owocach i warzywach mamy licznie cukry naturalne, które są bardzo korzystnie działające na nasz organizm. Znajdują się tam witaminy i minerały, których w cukrze rafinowanym nie będziemy mogli znaleźć. Dzięki cukrom naturalnym będziemy mogli mieć tak samo duże energii co po słodyczach, ale nie będziemy spożywali licznych składników chemicznych i pustych kalorii bez żadnej wartości odżywczej.

Co to jest chlorofil i gdzie występuje? CHLOROFIL – znajduje się w roślinach a jednocześnie wpływa pozytywnie na proces tworzenia hemoglobiny, która usprawniać będzie transport tlenu do komórek. Miedzy innymi będzie bardzo ważne, by pić duże ilości świeżego soku z zielonych roślin, ponieważ taki sok będzie bardzo zdrowy. Spożywanie świeżych soków niesie więc za sobą bardzo wiele pozytywnych aspektów i dlatego warto czym prędzej takie soki do swojej diety wprowadzić, by korzystać z wartości odżywczych, które za sobą niosą. Każdy kto będzie regularnie spożywał świeże soki z owoców i warzyw może być pewnym, że jego organizm dzięki temu będzie mógł lepiej funkcjonować.